Vyšetrenie momentálne neposkytujem, prosím obráťte sa na www.irisdiagnostika.sk

O mne

Martin Pelech - iridológ

MARTIN PELECH
podpredseda Asociácie Iridológov Slovenska

Nie som žiadny lekár, doktor či liečiteľ. Som iba ukazovateľom možností cesty k vyriešeniu vašich zdravotných problémov.

Môj životný príbeh sa začal asi okolo roku 2006, ktorého podstatou bola moja zmena pohľadu na zdravie a život ako taký. Porozprávam vám môj príbeh: Jedného dňa ráno keď som sa zobudil, prišla na mňa obrovská nechuť ísť do práce a povedal som si, že skočím ku svojej obvodnej lekárke a nechám sa vypísať. Tak sa aj stalo. Prišiel som do čakárne, kde už sedelo okolo 20 ľudí!. Čakanie na radu bolo neskutočne dlhé, do vnútra ambulancie som prišiel snáď asi po 3 hodinách, neuveriteľné pomyslel som si. Keď už som bol vnútri, tak ma čakal ďalší šok. Sestrička si ma posadila v predsieni, nech ešte chvíľu počkám, že pani doktorka má u seba ešte pacienta. Ako tak sedím a nudím sa, započúvam sa do rozhovoru lekárky a pacientky.

Myslel som, že som sa ocitol v zlom sne, oni sa vám bavili o svadbe. Staršia pani - pacientka neviem z akého dôvodu spustila tému, že sa jej dcéra vydáva. A v tom sa zapojila aj lekárka a aby neostala stranou aj ona vylíčila jej príbeh dcéry a svadby. Musím pripomenúť, že sa tieto dve dámy vôbec nepoznali. Myslenie sa mi zastavilo, určite sa to niekedy stalo aj vám, keď ste videli takú veľkú hlúposť, že sa vám z toho rozum zastaví. Ostal som sedieť ako prikovaný a neveril som svojim vlastným ušiam. Bavili sa o tej svadbe presne 50 minút! Ten čas si veľmi dobre doteraz pamätám. Díval som sa na mladú sestričku, ktorá iba s chápavým pohľadom na mňa ľútostne pozerala. Dobre vedela o čo sa jedná a čo mi chodí po rozume. Konečne, téma svadby sa vyčerpala a mohol som ísť na radu. Ako vstupujem do dverí, tak vo dverách ma lekárka zastaví a zavelí mi nech zakašlem! Nuž teda dobre, odkašlal som si a doktorka hneď z fleku „uhádla“, že to bude hnisavá angína. Už vtedy som si v hlave hovoril: To čo bolo? Lekárka si ma posadila, pozrela mi do hrdla a povedala: Jasné, jednoznačne hnisavá angína. Predpísala mi 2 druhy antibiotík a 1 sirup, nech si to idem vybrať do lekárne. Tak som jej teda s úsmevom na tvári veľmi pekne poďakoval, vyšiel som von z lekárne a lekársky predpis roztrhal a zahodil. Od vtedy som už u lekára nikdy nebol.

Keď som si to v hlave celé prehodnotil, vyšlo mi, že asi v zdravotnom systéme nie je niečo v poriadku. Hlavne mi došlo, že si budem musieť zobrať svoje zdravie do svojich vlastných rúk. Veď ako by mi mohol pomôcť človek, čo sám vyzerá fakt že echt nezdravo, váži cez 90 kíl pri výške 165cm a pozrie do zdravého hrdla a vidí tam hnisavú angínu. Je to šok, ako keď vám niekto prejde cez hlavu kladivom. Skúste si položiť otázku: Ako vám môže pomocť človek vo vašom zdraví, ktorý sa sám o svoje nestará?
Takže asi takto vyzerá môj príbeh, ktorý spustil novú etapu môjho života.

Ako som sa dostal k irisdiagnostike

V jeden deň ma moja cesta osudu zaniesla na prednášku „Čo prezrádzajú vaše oči - Irisdiagnostika“ už teraz môjho učiteľa a dobrého priateľa Ľubomíra Jánoša.

Už od útleho veku ma oči vždy fascinovali a tak som sa rozhodol vyskúšať túto metódu na vlastnej koži. Po diagnostike mi ostala sánka otvorená a s údivom som civel ako presne bola stanovená. Zažiadal som vtedy Ľuba aby sa stal mojim učiteľom ktorý ma zasvätí do tejto metódy diagnostiky. Súhlasil a som veľmi rád že mi predal jeho učenie vďaka ktorému by som chcel pomôcť čo najviac ľudom.

Štúdium a záujmy

Momentálne sa okrem neustálej výučby zdravej výživy venujem aj systému ľudského tela, fytoterapii (bylinkárstvo), prírodnému liečitelstvu, výživovým doplnkom, očistám tela a duševnému rozvoju osobnosti.

Certifikáty

Certifikát Irisdiagnostiky Certifikát Irisdiagnostiky
Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov

Všetko pre zdravie
irisdiagnostika
Kŕčové žily

Ako vyliečiť kŕčové žily a predísť ich vzniku prírodnou cestou a výživovými doplnkami.

irisdiagnostika
Očista obličiek

Postup na očistu obličiek pomocou červeného melónu a jeho šťavy.

irisdiagnostika
Zápal močových ciest a mechúra

Ako odstrániť zápal z močových ciest a mechúra, ktorý trápi stále viac a viac ľudí.