Vyšetrenie momentálne neposkytujem, prosím obráťte sa na www.irisdiagnostika.sk

Očista obličiek

Dôležité : Túto procedúru je možné vykonať iba ak vykonávame správnu postupnosť očíst:
1. očista hrubého čreva
2. očista pečene
3. očista obličiek
4. očista lymfatického systému a krvi

Ak by sme napríklad začali hneď čistením pečene bez očisty hrubého čreva, nebude to mať žiaden efekt a symptómy sa vrátia, pretože príčiny neboli odstránené.

Očista obličiek melónom Obličky sú párový orgán, ktoré sú umiestnené na zadnej bedernej oblasti a ich hlavnou činnosťou okrem zbavovania sa nepotrebných , škodlivých a nadbytočných látok , regulácie vodnej rovnováhy v tele je čistenie krvi . Obličky majú aj ďalší a veľmi dôležitý význam a ten je, že regulujú pomer kyslínzásad v organizme a zloženie v krvi. Napríklad, keď obličky nedokážu udržať stálu hladinu sodíku, môže dôjsť k zadržovaniu tekutín alebo naopak, k veľkej dehydratácií kvôli strate soli. Porucha obličiek môže viesť k reumatizmu, ku kožným chorobám, bolesti chrbtice, bolesti v kolenách, k ženským problémov, zápalu prostaty až k impotencii a podobne. Človek si obličky poškodzuje často nevhodnou stravou, hlavne veľkým prísunom bielkovín (hlavne tých živočíšnych), smaženými jedlami, šťavelanmi, prekyslením, sladenými nápojmi, stresom, strachom, baktériami, chemickými liekmi a podobne. Je dobré si obličky v priebehu roka aspoň raz očistiť a ideálne, keď je letné obdobie v dobe kedy je sezóna červených melónov .

Všeobecné odporúčanie

 • piť čistú filtrovanú vodu alebo šťavy z ovocia a zeleniny, polievky
 • vyhýbať sa nadmernej konzumácií bielkovín (hlavne živočíšnych)
 • obmedziť príjem šťavelanov v potravinách (špenát, rebarbora, červená repa, kakao, čokoláda)
 • vyhýbať sa sladeným nápojom a silno mineralizovaným minerálkam
 • vyhýbať sa stresu
 • pracovať zo svojimi strachmi (strach veľmi ovplyvňuje stav obličiek, „dieťa sa počúra od strachu“)
 • vyhýbať sa chladu, mať nohy a obličky v teple
 • odkysliť organizmus
 • píjavať urologické bylinné čaje

POSTUP OČISTY OBLIČIEK MELÓNOM

Potrebujeme

 • 2 veľké zrelé červené melóny (2 x 3Kg)
 • odšťavovač
 • vaňa, detský bazénik, alebo slnko
 • čas na očistu je približne jedno doobedie

Postup pri očiste

 1. Ráno po zobudení sa počká na rannú stolicu. Ak nepríde, urobí sa klystír .
 2. Dužina melónov sa nakrája na kúsky a vloží sa do jednej veľkej misy. Zo šupiek čo ostali sa odstráni zelená tvrdá kôra a vylisuje sa z nich šťava. Ak nie je k dispozícií odšťavovač , môže sa kúra robiť bez neho, ale účinok sa o niečo oslabí. Šťava sa preleje do fľaše. Mysa plná dužiny melónov a vylisovaná šťava sa prichystá vedľa vane. Kto nemá vaňu, môže si skúsiť kúpiť malý detský bazénik, alebo ísť niekam kde páli dobre slnko, napríklad na záhradu alebo do prírody. Dôležité je byť vo veľkom teple.
 3. Vaňa alebo detský bazénik sa napustí horkou vodou , čo najteplejšou, ale tak aby sa v nej v pohode dalo vydržať. Sadne sa do vane.
 4. Začne sa konzumovať dužina melóna. Treba si dávať pozor na to aby sa dužina čo najlepšie rozžula aby sme mali čo najviac priestoru v žalúdku. Táto dužina sa zapíja pripravenou vylisovanou šťavou zo šupy melóna. Najlepšie je konzumovať melón a piť šťavu kontinuálne bez prestávky aby sa docielil efekt stáleho močenia.
 5. Po chvíľke sa začne močiť, nikam sa nechodí, močí sa do vane. Malo by dôjsť ku permanentnému močeniu. Ak voda vo vani vychladne, dopustí sa opäť teplá.
 6. Dužinu melónu netlačte na silu do seba, radšej si počkajte chvíľu a začnite znova. Ak si už myslíte, že už máte dosť a nevládzete, ukončite očistu.
 7. Ak nemáte ani vaňu ani detský bazénik, kludne sa opalujte na slnku a konzumujte čo najviac melóna.
 8. Očistu môžete opakovať po 2 týždňoch.

Červený melón je vysoko zásaditý , či už jeho dužina alebo šupka, preto okrem očisty obličiek je aj výborný na odkyslenie organizmu. Zo začiatku je táto očistná kúra príjemná, veď kto by nemal rád melóny, ale ku koncu to už začína byť veľmi zaujímavé a človeku to začne liezť pomaly hore krkom .  Ale nie je to nič nepríjemné, takže sa nemusíte ničoho obávať.

Zdielať článok:

Upozornenie:
Informácie, ktoré sú zverejnené na tejto stránke nie sú lekárskym odporúčaním. Poznatky a názory, ktoré tu prezentujem sú buď moje osobné alebo prevzaté od iných autorov. Ako autor tejto stránky neberiem na seba žiadnu zodpovednosť. Rozmýšľajte svojím zdravým a logickým rozumom a uvážte čo je pre Vás správne. Radšej sa pýtajte ako by ste mali urobiť nejakú hlúposť, zdravie máte predsa len jedno.
Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov

Články - Očisty orgánov
Aký je váš názor?
Donútila vás hľadať alternatívne riešenia nedôvera k dnešnej medicíne?
22%
66%
12%
Spolu: 587 hlasov
Náhodné články
irisdiagnostika
Stravovanie – Príklad zdravšieho jedálnička

Základy a zásady zdravého stravovania pre pohodu tela a mysli.

irisdiagnostika
Zápcha - tvrdá stolica

Zápcha je problémom civilizovanej spoločnosti, ktorá môže vyústiť do omnoho väčších problémov ako si len myslíme.

irisdiagnostika
Helicobacter pylori

Baktéria, ktorá nám podáva informáciu, že máme nedostatok žalúdočnej kyseliny. Jej prejavy a liečenie.