Vyšetrenie momentálne neposkytujem, prosím obráťte sa na www.irisdiagnostika.sk

Parazity

Parazity Podľa najnovších epidemiologických štúdií, ktoré prekvapili aj odborníkov, sa dá predpokladať, že parazity nosíme v tele takmer všetci - 85 až 90 % obyvateľstva. A to bez rozdielov pohlavia, zdravotného stavu, bez ohľadu na hospodárske či geografické hranice.

Nie sú to len takzvané červy - hlísty, ako si to mnohí predstavujeme na základe toho, čo si pamätáme z hodín prírodopisu. Väčšina z nich sú mikroskopické organizmy. Môžu sa vyskytovať a žiť takmer v každej časti tela , teda nielen v črevách ale aj v pľúcach, pečeni, v žalúdku, žlčovodoch, mozgu, krvi, koži, dokonca aj v očiach! A to i viac rozličných druhov naraz. Často však parazity putujú v organizme a sú schopné zahniezdiť sa aj do kĺbov a svalov, čo sa prejavuje ich bolesťou, ktorá sa potom mylne prisudzuje napríklad zápalu kĺbu (artritíde).

Typickou charakteristickou vlastnosťou parazita je, že žije na úkor iného živého organizmu . Aby mohol existovať a rozmnožovať sa, žije na náš úkor tým, že odčerpáva z nás živiny a energiu. Niektoré parazity sa živia stravou, ktorú jeme, iné nám sajú krv alebo požierajú tkanivá. Samozrejme, že aj produkujú svoj odpad. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zaraďuje parazity medzi jednu zo šiestich najnebezpečnejších príčin ľudských chorôb. Sú zodpovedné za mnohé zažívacie a iné zdravotné problémy , ktorú postihujú ľudí. Parazity dokonca zapríčiňujú väčší počet ochorení než rakovina, ktorá sa považuje za globálne najvážnejšiu smrteľnú chorobu.

Predpokladá sa, že parazitov je zhruba 1000 druhov , mnohé nie sú dostatočne zmapované a nemajú ani mená. Klasická medicína má testy len na cca 50 druhov parazitov! A to ešte s 20% pravdepodobnosťou, že sa niečo vo vzorke stolice objaví, pretože väčšina parazitov sa aktívne rozmnožuje a vypúšťa vajíčka len v určitom období. To znamená že pravdepodobnosť že u nás nájde lekár klasickými postupmi nejakého parazita sa blíži k 1% !!!

Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov

Články - Parazity
Aký je váš názor?
Donútila vás hľadať alternatívne riešenia nedôvera k dnešnej medicíne?
22%
66%
12%
Spolu: 570 hlasov
Náhodné články
irisdiagnostika
Odkyslenie organizmu

Ste prekyslený a potrebuejte sa zbaviť škodlivých usadenín (solí)? Ak áno, tak sa do toho pustime.

irisdiagnostika
Chelácia - vylúčenie ťažkých kovov z tela

Článok o tom ako sa dájú z tela vylúčiť škodlivé ťažké kovy, ktoré sa usadili v našom organizme.

irisdiagnostika
Sankhapraksalana (Šankaprakšalana)

Postup na pradávnu jogovú techniku očisťujúcu tráviaci trakt od toxínov, kalových kameňov a odpadových látok.